Hlavní navigace

Služební cesta - platba soukromou kartou

 • (neregistrovaný)

  15. 2. 2019 16:00

  Dobrý den,

  prosím o radu ohledně účtování platby ubytování na služební cestě zaměstnancovou soukromou kartou. Před služební cestou dostal zálohu v USD a měl u sebe i firemní kartu. Bohužel firemní kartou v hotelu nešlo zaplatit ubytování, hotovost v USD nestačila, tak použil svou soukromou kartu a tou ubytování zaplatil. Po služební cestě donesl doklad za ubytování v USD a výpis ze svého soukromého korunového účtu.

  Jakým způsobem vyúčtovat platbu soukromou kartou. Mohu výpis z účtu použít jako doklad o směně a poslat mu v Kč vyčíslenou částku, kterou mu banka strhla za platbu ubytování, a nebo musím použít kurz poskytnutí zálohy? Když použiju kurz poskytnutí zálohy, vyjde mi k vyplacení zaměstnanci částka o 800,00 Kč nižší a nejsem si jistá, jestli je to v pořádku.

  V knize od Ing. Karla Janouška o cestovních náhradách se píše, že se nemůže použít výpis z účtu jako doklad o směně cizí měny a musí se vyúčtovat kurzem zálohy. Je to tento výklad správný?

  Předem děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 2. 2019 0:59

   Brabec František (neregistrovaný)

   aby to byla opravdu náhrada
   Zdravím, kurz zálohy bych vztahoval k výdajům, na jejichž úhradu ji použil. Jestli jsem pochopil vše správně, tady z technických důvodů musel použít vlastní peníze na úhradu firemních výdajů (ještě že je měl;-), není žádný spor proč a kolik, takže mu náleží taková náhrada, kolik mu bylo odepsáno z jeho CZK účtu. Kdyby dostal o 800 méně, možná by se i zlobil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).