Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka daně z příjmu fyz.

• (neregistrovaný)

17. 2. 2019 22:35

Prosím o radu ohledně PROHLÁŠENÍ POPLATNÍKA DANĚ Z PŘÍJMU FYZ. OSOB. Manžel uplatňuje syna,mě jako vyživovanou manželku a nejsem si jistá, zda na druhé straně prohlášení kde je uvedeno - v rámci téže hospodařící domácnosti vyživuje tytéž mnou vyživované děti i jiný poplatník - musí tam být ANO a mé údaje pokud mám společnou domácnost i když zaškrtvává že mě vyživuje?Jejich účetní v práci to automaticky zaškrtla ale přijde mi, že se to vylučuje. Osobně jsme tedy ještě osvč, ale mám pouze min.příjem aby mě právě manžel mohl uplatnti jak vyž.manželku. Předem děkuji za rady postřehy.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2019 23:18

.. (neregistrovaný)

Re: Prohlášení poplatníka daně z příjmu
      Musí Vás tam uvést, pokud Vy také vyživujete svého syna. Předpokládám, že vyživujete syna bez ohledu na manželovi daně.

V Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti nikde neuvádí, že vyživuje manželku.

V Žádosti o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění uvádí u Slevy na manžela (manželku) , že spolu žijete v uvedeném zdaňovacím období ve společně hospodařící domácnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).