Hlavní navigace

Příjem OSVČ

  • (neregistrovaný)

    18. 2. 2019 14:29

    Dobrý den, OSVČ uplatní výdaje paušálem (60%)dle §7 odst.7 ZDP. Do příjmu sečte vystavené faktury-bez DPH , zaplacené do konce roku. Slyšela jsem že ,úroky na účtě jsou také příjmem...? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2019 14:37

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: Příjem OSVČ
      Pokud to je účet podnikatelský, tak přijaté úroky od banky nejsou zdaňovány (jako na účtech pro občany). Takový přijatý úrok patří do příjmů dle § 8.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).