Hlavní navigace

Plátce DPH od 16.1., fa z 9.1.

  • (neregistrovaný)

    19. 2. 2019 17:57

    Dobrý den, mám dotaz, jsme plátce DPH od 16.1.2019. Dne 9.1. byla vystavena od majitele objektu kde mám kancelář faktura na nájem na leden a únor s DPH. Mohu si toto DPH uplatnit v lednu nebo nemůžu, protože faktura má datum vystavení před dnem kdy jsem se stal plátcem? DUZP je také 9.1.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2019 18:09

      .. (neregistrovaný)

      Re: Plátce DPH od 16.1., fa z 9.1.
      Plátce DPH vystavil daňový doklad na nájem neplátci DPH a uvedl do něj DPH? Podívejte se na § 56a ZDPH

      Dle mého názoru by měl majitel objektu doklad na nájem opravit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).