Hlavní navigace

Ukonč.zaměstnání,do kdy Potvrzení o zd.p

  • 19. 2. 2019 19:05

    Prosím o informaci. Pokud zaměstnanci skončí pracovní poměr, je povinností zaměstnavatele do kdy vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech. Setkávám se s tím, že chceme přijmout zaměstnance, ale stále nemá Potvrzení, protože původní zaměstnavatel hodlá vystavit až po zpracování mezd. Prodleva i více než měsíc, pokud byl předešlý pracovní poměr ukončený z kraje měsíce. Jedná se mi o možné exekuce nového zaměstnance, jak se o nich dovím, že mám povinnost srážet. Je to v tom Potvrzení o zdanit. příjmech? Nevidím tam kolonku...
    Děkuji

    Janek..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2019 19:21

      .. (neregistrovaný)

      Re: Ukonč.zaměstnání,do kdy Potvrzení o
      Ani tam žádnou kolonku na exekuce vidět nemůžete. Žádná taková tam není. V "POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti sražených zálohách na daň z těchto příjmů a daňovém zvýhodnění" se údaje o exekuci neuvádí.

      K vystavení Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti - viz. § 38j odst. 3) Zákona č. 586/1992 Sb.

      Dále doporučuji prostudování
      § 313 Zákona č. 262/2006 Sb.
      § 294 Zákona č. 99/1963 Sb.

    • 19. 2. 2019 19:56

      Kara1 (neregistrovaný)

      Re: Ukonč.zaměstnání,do kdy Potvrzení o
      Jistě máte na mysli potvrzení o zaměstnání (tzv. Zápočtový list), ne potvrzení o zdanitelných příjmech. Zápočťák má vystavit v den ukončení pracovního poměru, DPČ nebo DPP.

    • 19. 2. 2019 21:51

      Janek..

      Re: Ukonč.zaměstnání,do kdy Potvrzení o
      ----------------------------
      Děkuji za informace. Prostudovala jsem si a je to jasné. Obdivuji, že víte ihned, kam se podívat. Zápočtový list jsem věděla, že vystavit ihned. Nedošlo mi doteď, že ty případné exekuce by byly v zápočtovém listě neboli Potvrzení o zaměstnání. Bohudík srážky ze mzdy žádný zaměstnanec doteď neměl. Vždy jsem trvala ihned také na Potvrzení o zdanitelných příjmech. Mám ho vyžadovat co nejdřív po novém zaměstnanci? Abych věděla, zda uplatňoval děti atd, nebo až případně po skončení roku, pokud chce udělat RZD?
      Děkuji
      Janek..

    • 19. 2. 2019 21:58

      .. (neregistrovaný)

      Re: Ukonč.zaměstnání,do kdy Potvrzení o
      POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti sražených zálohách na daň z těchto příjmů a daňovém zvýhodnění můžete po zaměstnanci požadovat pouze v případě, že zaměstnanec požádá o roční zúčtování daně a musí doložit příslušné doklady za uplynulé zdaňovací období. Jinak nemáte důvod toto Potvrzení od zaměstnance chtít. Co se uplatnění daňového zvýhodnění na děti týká, tak to novému zaměstnavateli přece uvede zaměstnanec do Prohlášení poplatníka daně.

    • 19. 2. 2019 22:03

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Ukonč.zaměstnání,do kdy Potvrzení o
      Potvrzení o zdanitelných příjmech se vystavuje do 10 dnů od požádání. Většinou si zaměstnanci žádají až po skončení roku, protože do té doby ho nepotřebují. A vy také ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).