Hlavní navigace

Zaměstnavatel odmítá výpověď

• (neregistrovaný)

20. 2. 2019 6:41

Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnavateli jsem podal výpověď dle § 50 dle ZP, s tím, že pracovní poměr ukončím k 30.4.2019. Zaměstnavatel moji výpověď odmítl převzít s tím, že to neakceptuje protože nemá zaměstnance. Přesto na výpovědi trvám. Pokud pošlu výpověď doporučeně poštou bude se považovat za doručenou? Zaměstnavatel má sídlo v Praze, ale na této adrese se nikdo nezdržuje. Mám výpověď poslat na adresu sídla zaměstnavatele i když vím, že ji tam nikdo nepřevezme, nebo na adresu trvalého pobytu zaměstnavatele? Rád bych udělal všechno správně, abych skutečně mohl k 30.4.2019 pracovní poměr řádně ukončit. Děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2019 7:57

VH

Re: Zaměstnavatel odmítá výpověď
      Odmítne-li písemnost převzít zaměstnanec, platí fikce doručení. Odmítne-li tak zaměstnavatel, fikce doručení neplatí, protože nelze použít analogii práva.
      Doručování zaměstnancem zaměstnavateli je upraveno pouze rámcově, ZP stanoví, že zaměstnanec doručuje zpravidla do sídla zaměstnavatele.
      Dle judikatury platí, že zaměstnavateli je doručeno, jakmile se daná písemnost dostane do sféry jeho vlivu.
      Píšete o trvalém pobytu zaměstnavatele, takže se musí jednat o zaměstnavatele-fyzickou osobu, tudíž se nabízí adresa v živnostenském rejstříku.
      Něco mi říká, že bylo judikováno, že každý podnikatel musí přebírání pošty zajistit, nemám čas to hledat.
      Takže zkoušet a zkoušet a hledat v judikatuře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).