Hlavní navigace

Sleva na dani na manželku

  • (neregistrovaný)

    20. 2. 2019 8:13

    Dobrý den, prosím o radu. Jsem OSVČ a zároveň jsem měla příjem z DPP, celkem v roce 2018 to bylo 68422,- Může si manžel uplatnit slevu na dani na manželku? Děti máme 10 a 7 let. Nevím,jestli to má nějakou souvislost. Děkuji za radu. H.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2019 8:28

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: sleva na dani na manželku
      Strop pro slevu na manželku je příjem do 68 000,-Kč, vy máte více, tak bohužel.

    • 20. 2. 2019 8:41

      .. (neregistrovaný)

      Re: sleva na dani na manželku
      Příjem překročil limit, stanovený v ZDP. O 422 Kč.
      Váš manžel si nemůže nárokovat slevu na manželku.

    • 20. 2. 2019 9:11

      .. (neregistrovaný)

      Re: sleva na dani na manželku
      Nejlepší je přímo si daný § přečíst
      § 35ba odst. 1) písemno b) Zákona o daních z příjmů

      A pouze příjmy, uvedené v daném § se do vlastního příjmu manželky nezahrnují. Jinak hodně dalších ano - nejen příjmy ze zaměstnání a z podnikání, ale i například úroky na bankovním účtu, plnění od pojišťoven, příjmy z prodeme majetku, přijaté dary, příjmy z pozůstalosti,....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).