Hlavní navigace

Náhrada ztráty na výdělku a DP

  • (neregistrovaný)

    20. 2. 2019 12:08

    Dobrý den,

    má zaměstnanec opravdu povinnost podat daňové přiznání pokud mu byla vyplacena náhrada ztráty na výdělku vyšší než 5 tis. a pojišťovna mu srazila zálohovou daň nebo mu jenom zaměstnavatel nemůže provést roční zúčtování daně? Má za to, že když byla daň odvedena zálohově a zaměstnanec nechce podávat daňové přiznání, tak nemusí. Mate mě věta na dopisu od pojišťovny, že je zaměstnanec povinen podat přiznání.

    Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2019 12:34

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: Náhrada ztráty na výdělku a DP
      Pokud má někdo příjmy zdaněné zálohovou daní bez podepsaného prohlášení - je povinen podat přiznání.

    • 20. 2. 2019 12:34

      Tomáš Neugebauer (neregistrovaný)

      Re: Náhrada ztráty na výdělku a DP
      Nejsem si zcela jist, zda jsem vás dobře pochopil. Navrhujete, že když zaměstnanec nechce podávat daňové přiznání, tak jej podat nemusí? Vždyť už nějaké daně odvedl.

      Má dva příjmy ze závislé činnosti, od zaměstnavatele a od pojišťovny. V obou případech mu byla stržena zálohová daň, tzn., že musí podat daňové přiznání.

    • 20. 2. 2019 14:30

      iva. (neregistrovaný)

      Re: Náhrada ztráty na výdělku a DP
      Nemá Vás co mást - viz § 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů.
      Kooperativa to má správně, je tam POVINNOST.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).