Hlavní navigace

Chybně spočítaná mzda

 • 22. 2. 2019 19:20

  Dobrý den, prosím, o radu. Zjistila jsem, že předchozí účetní zřejmě udělala chybu ve výpočtu mzdy jednoho zaměstnance. Zaměstnanec měl v červenci loňského roku naposledy ve výplatě odečtenu fakturu za soukromé PHM, které projel v červnu. Měl tam ale zřejmě chybně uvedené také 1% z hodnoty vozidla. To už ale dle mě nemělo být, když ty km byly najeté v červnu. Jak tuto mzdu opravit. V následujícím měsíci srpnu dosáhl zaměstnanec stropu pro výpočet SZ tj., v srpnu se již z části mzdy SZ neodvádělo. Má vyšší mzdu a má ve mzdě i solidární zvýšení. Jak toto všechno opravit, aby bylo správně. Předem děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 2. 2019 19:27

   Líba (neregistrovaný)

   Re: Chybně spočítaná mzda
   Máte nějaký důvod hrabat se v loňských mzdách? Samozřejmě kromě toho, že chcete ukázat, že jste lepší než předešlá účetní?

  • 22. 2. 2019 21:15

   kalapa

   Re: Chybně spočítaná mzda
   Dobrý večer, protože se tu řešil podobný problém přišlo se na to. Nic takového ukazovat nechci, jen se ptám, zda je možné opravit, či radši tedy nechat být. Co když příjde kontrola? Zaměstnanec obdržel méně než měl.dekuji.

  • 22. 2. 2019 21:39

   .. (neregistrovaný)

   Re: Chybně spočítaná mzda
   Od kdy do kdy byla uzavřena smlouva mezi firmou a zaměstnancem o použití firemního vozidla i pro soukromé účely?
   Do konce června? Do konce července? Pokud do konce července, tak také mohl mít vozidlo k soukromému využití sice k dispozici - a pro soukromé jízdy ho nevyužil (proto není faktura PHM za soukromé jizdy).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).