Hlavní navigace

Policie - náhrada mzdy

  • (neregistrovaný) 85.71.213.---

    13. 12. 2005 8:02

    Dobrý den, zaměstnanec byl na Policii cca 3 hodiny jako předvolaný svědek. Jak se toto proplácí, mám mu to proplatit jako například návštěva lékaře ??
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 12. 2005 10:46

      anonym (neregistrovaný) 85.70.173.---

      Re: policie - náhrada mzdy
      ne, § 104 tr.řádu (zák.141/1961 Sb. ve znění pozdějších předpisů- jasně určuje, že svědek má nárok na náhradu nutných výdajů a prokázaného ušlého výdělku, ale musí ho uplatnit nejdéle do tří dnů po svém výslechu.
      V praxi- musel dostat písemnou předvolánku, na té si měl nechat potvrdit výdělek, dále případ. lístky od vlaku nebo MHD, toto předložit vyslýchajícímu a požadovat náhrady. Vy s tím nemáte nic společného, dáte mu neplacené volno, pokud byl předvolán ústně nebo telefonicky, měl to uplatňovat stejně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).