Hlavní navigace

Přijatá faktura a UZP

  • (neregistrovaný)

    25. 2. 2019 17:35

    Dobrý den, mám dotaz ... mám přijatou fakturu a dodavatel na ní udává datum UZP 31.1.2019 , ale datum vystavení je 4.2.2019. Můžu si u té faktury uplatnit DPH už v lednu , protože UZP je lednové nebo musím až v únoru ( kvůli datumu vytavení ) , protože jsem ji v lednu nemohla mít přijatou ?..... Díky za radu ....Linda

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 2. 2019 17:44

      .. (neregistrovaný)

      Re: Přijatá faktura a DUZP x datum vysta
      Odpočet DPH si můžete uplatnit u běžného zdanitelného plnění až v okamžiku, kdy daňový doklad "držíte v ruce" / § 73 odst. 2) ZDPH

      Jinak by to bylo třeba u RPDP / § 72 odst. 3) ZDPH

    • 25. 2. 2019 21:59

      Hanka (neregistrovaný)

      Re: Přijatá faktura a UZP
      uplatnit si můžete, když jí máte v ruce a to v lednu nebylo. nákladově patří do ledna, DPH si uplatníte za únor

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).