Hlavní navigace

Brigádník 15 let

  • (neregistrovaný)

    26. 2. 2019 9:21

    Dobrý den,
    student 4.ročníku víceletého gymnázia (odpovídá 9.třídě na ZŠ), už mu bylo 15 let...může uzavřít DPP? Ve kterém § bych našla odůvodnění?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2019 9:58

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: brigádník 15 let
      Musí mít 15 let a zároveň ukončené základní vzdělání. Splnit musí obě podmínky.

    • 26. 2. 2019 10:38

      H.P. (neregistrovaný)

      Re: brigádník 15 let
      Děkuji, myslela jsem si to, jen nemůžu dohledat, čím mám argumentovat....ostatní spolužáci totiž běžně v deváté třídě, pokud už jim bylo 15 let pracují...(zřejmě bez smlouvy???)-nevím...Co tedy musí 15 letý žák při uzavírání DPP předložit, aby byl zaměstnavatel schopný ověřit ukončení základního vzdělání? Případně který § nařizuje splnění obou výše uvedených podmínek?

    • 26. 2. 2019 11:02

      VH

      Re: brigádník 15 let
      §§ 34 a 35 OZ + školský zákon
      Ptáte se na uzavření, ale asi myslíte samotný výkon práce, ne?
      Pro uzavření DPP mu stačí věk 15 let.

    • 26. 2. 2019 11:06

      H.P. (neregistrovaný)

      Re: brigádník 15 let
      >>>>Dobrý den,
      >>>>student 4.ročníku víceletého gymnázia (odpovídá
      >>>>9.třídě na ZŠ), už mu bylo 15 let...může uzavřít DPP?
      >>>>Ve
      >>>>kterém § bych našla odůvodnění?
      >>>>Děkuji za odpověď.
      >>>
      >>>Musí mít 15 let a zároveň ukončené základní vzdělání.
      >>>Splnit musí obě podmínky.
      >>
      >>Děkuji, myslela jsem si to, jen nemůžu dohledat, čím
      >>mám argumentovat....ostatní spolužáci totiž běžně v
      >>deváté třídě, pokud už jim bylo 15 let
      >>pracují...(zřejmě
      >>bez smlouvy???)-nevím...Co tedy musí 15 letý žák při
      >>uzavírání DPP předložit, aby byl zaměstnavatel
      >>schopný
      >>ověřit ukončení základního vzdělání? Případně který §
      >>nařizuje splnění obou výše uvedených podmínek?
      >
      >§§ 34 a 35 OZ + školský zákon

      Ok. Děkuji. To je přesně ono, co jsem nemohla najít.
      >Ptáte se na uzavření, ale asi myslíte samotný výkon
      >práce, ne?
      >Pro uzavření DPP mu stačí věk 15 let.

    • 26. 2. 2019 11:33

      p (neregistrovaný)

      Re: brigádník 15 let
      paní jasná, prosím vás, a který den se považuje za ukončení základního vzdělání? Je to 30.6. nebo 31.8?

      Nejsem si jistá v mém případě: syn bude mít letos v květnu 15 let, je studentem tercie na gymnáziu (odpovídá 8 třídě ZŠ, do školy šel o rok později), může o prázdninách uzavřít DPP?

      Moc děkuji. P.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).