Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění - potvrzení od manžela

  • (neregistrovaný)

    26. 2. 2019 12:45

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné předložit potvrzení od manžela, že neuplatňuje slevu na děti každý rok nebo jen v případě změny ? Děkuji a přeji hezký den. MaJ

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2019 12:52

      .. (neregistrovaný)

      Re: daňové zvýhodnění - potvrzení od man
      Předložit komu a k čemu?

      Zaměstnavateli manžela?

      Jako přílohu k Přiznání k dani z příjmu manžela?

      U prvního - pouze v případě změny

      U druhého - ano, co DAP za jednotlivý rok, to Potvrzení ..

      Už i finanční správa k tomu napsala své povídání 15.2.2019

      "Informace k tiskopisu Potvrzení od zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění"

    • 26. 2. 2019 12:58

      MaJ (neregistrovaný)

      Re: daňové zvýhodnění - potvrzení od man
      >>Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné
      >>předložit potvrzení od manžela, že neuplatňuje slevu
      >>na děti
      >>každý rok nebo jen v případě změny ? Děkuji a přeji
      >>hezký den. MaJ
      >
      >Předložit komu a k čemu?
      >
      >Zaměstnavateli manžela?
      >
      >Jako přílohu k Přiznání k dani z příjmu manžela?
      >
      >U prvního - pouze v případě změny
      >
      >U druhého - ano, co DAP za jednotlivý rok, to
      >Potvrzení ..
      >
      >Už i finanční správa k tomu napsala své povídání
      >15.2.2019
      >
      >"Informace k tiskopisu Potvrzení od zaměstnavatele
      >druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové
      >zvýhodnění"
      >
      >
      >Omlouvám se. Předložit zaměstnavateli při podepisování Prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických osob. Děkuji. MaJ
      >
      >
      >

    • 26. 2. 2019 13:01

      MaJ (neregistrovaný)

      Re: daňové zvýhodnění - potvrzení od man
      >>>Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné
      >>>předložit potvrzení od manžela, že neuplatňuje slevu
      >>>na děti
      >>>každý rok nebo jen v případě změny ? Děkuji a přeji
      >>>hezký den. MaJ
      >>
      >>Předložit komu a k čemu?
      >>
      >>Zaměstnavateli manžela?
      >>
      >>Jako přílohu k Přiznání k dani z příjmu manžela?
      >>
      >>U prvního - pouze v případě změny
      >>
      >>U druhého - ano, co DAP za jednotlivý rok, to
      >>Potvrzení ..
      >>
      >>Už i finanční správa k tomu napsala své povídání
      >>15.2.2019
      >>
      >>"Informace k tiskopisu Potvrzení od zaměstnavatele
      >>druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové
      >>zvýhodnění"
      >>
      >>
      >>Omlouvám se. Předložit zaměstnavateli při podepisování
      >>Prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických osob.
      >>Děkuji. MaJ
      >>
      Už jsem to našla.
      Toto potvrzení má neomezenou platnost, nové se vydává za předpokladu, že dochází ke změně v poskytnutí daňového zvýhodnění (a tuto změnu má poplatník povinnost nahlásit podle § 38k odst. 8 zákona o daních z příjmů plátci daně, tak jako jakoukoliv jinou změnu), tzn. nevyžaduje se pro každé nové zdaňovací období nové potvrzení, a není ani rozhodující, zda je použit vzor č. 1 či vzor č. 2. >>
      Mockrát děkuji. MaJ
      >>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).