Hlavní navigace

Paušální výdaje

  • (neregistrovaný)

    26. 2. 2019 17:38

    Dobrý den, příjmy OSVČ za minulý rok překročily 1mil Kč. Je i tak možné použít paušální výdaje? Pokud ano, budou při 60% paušálu výdaje ve výši 600tis. Kč?, Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2019 17:57

      .. (neregistrovaný)

      Re: paušální výdaje
      Omezená je maximální částka výdajů procentem z příjmů dle ZDP. Výše příjmů omezená není. Poplatník může mít příjmy dle § 7 ZDP třeba dva miliony, nebo deset milionů a stále bude mít možnost uplatnění výdajů procentem z příjmů podle § 7 odst. 7) ZDP.
      Limity pro výdaje procentem - viz. § 7 odst. 7) ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).