Hlavní navigace

Podepsané prohlášení k dani jen po část

  • (neregistrovaný)

    26. 2. 2019 23:03

    Dobrý večer,
    mám zaměstnance, který pracoval v 2018 na DPP.
    Leden +únor - nepodepsal prohlášení, HM 10000, sražena záloh.daň
    březen-podepsal prohlášení-daň 0,-
    Jak bude vypadat potvrzení o zdan.příjmech?
    Musím vystavit 2?
    - jedno pro leden+únor-Potvrzení o zd.....a o sr. dani vybírané srážkou
    - druhé (stejný tiskopis)
    Nebo vystavuji pouze jedno v sumě, i když se v průběhu zaměstnání
    výpočet mzdy změnil?
    A jde v obou případech o SRÁŽKOVOU DAŇ , i když bylo podepsáno prohlášení?
    Omlouvám se, ale mám prvního zaměstnance a někde jsem se v tom ztratil :-(
    Děkuji za pomc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2019 6:05

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: podepsané prohlášení k dani jen po č
      Jedná se o jednu dohodu? Nebo byly 2 DPP, jedna leden - únor a druhá byla uzavřena na březen? Bez této informace nelze správně odpovědět.

    • 27. 2. 2019 7:51

      Pavel4 (neregistrovaný)

      Re: podepsané prohlášení k dani jen po č
      Jedná se o jednu DPP, jen s podepsáním prohlášení až po 2 měsících trvání.

    • 27. 2. 2019 8:19

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: podepsané prohlášení k dani jen po č
      Leden, únor nepodepsané prohlášení, odměna 10 000,-Kč = srážková daň.
      Březen- sice podepsal prohlášení, ale je potřeba aplikovat § 38 k odst. 1. Takže se domnívám, že zde nebylo správně, že jste uplatnili zálohovou daň se slevou na poplatníka.

    • 27. 2. 2019 8:46

      Pavel4 (neregistrovaný)

      Re: podepsané prohlášení k dani jen po č
      Takže, pokud udělám 2 DPP
      - jednu na měsíce bez prohlášení (tady vystavím potvrzení pro srážkovou daň )
      - a druhou - novou od března s podepsaným prohlášením a s odpočtem slevy na poplatníka (vystavím potvrzení pro daň zálohovou,
      bude to v pořádku??

      Moc děkuji

    • 27. 2. 2019 9:40

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: podepsané prohlášení k dani jen po č
      Teoreticky ano, ale to chcete předělávat rok staré dohody? No, tady raději odpověď nechci znát....

    • 27. 2. 2019 9:45

      jasná. (neregistrovaný)

      není zač, pěkný den
      >>>>>>>Dobrý večer,
      >>>>>>>mám zaměstnance, který pracoval v 2018 na DPP.
      >>>>>>>Leden +únor - nepodepsal prohlášení, HM 10000,
      >>>>>>>sražena
      >>>>>>>záloh.daň
      >>>>>>>březen-podepsal prohlášení-daň 0,-
      >>>>>>>Jak bude vypadat potvrzení o zdan.příjmech?
      >>>>>>>Musím vystavit 2?
      >>>>>>> - jedno pro leden+únor-Potvrzení o zd.....a o sr.
      >>>>>>>dani vybírané srážkou
      >>>>>>> - druhé (stejný tiskopis)
      >>>>>>>Nebo vystavuji pouze jedno v sumě, i když se v
      >>>>>>>průběhu
      >>>>>>>zaměstnání
      >>>>>>> výpočet mzdy změnil?
      >>>>>>>A jde v obou případech o SRÁŽKOVOU DAŇ , i když bylo
      >>>>>>>podepsáno prohlášení?
      >>>>>>>Omlouvám se, ale mám prvního zaměstnance a někde jsem
      >>>>>>>se v tom ztratil :-(
      >>>>>>>Děkuji za pomc
      >>>>>>
      >>>>>>Jedná se o jednu dohodu? Nebo byly 2 DPP, jedna leden
      >>>>>>- únor a druhá byla uzavřena na březen? Bez této
      >>>>>>informace nelze správně odpovědět.
      >>>>>
      >>>>>Jedná se o jednu DPP, jen s podepsáním prohlášení až
      >>>>>po 2 měsících trvání.
      >>>>
      >>>>Leden, únor nepodepsané prohlášení, odměna 10 000,-Kč
      >>>>= srážková daň.
      >>>>Březen- sice podepsal prohlášení, ale je potřeba
      >>>>aplikovat § 38 k odst. 1. Takže se domnívám, že zde
      >>>>nebylo
      >>>>správně, že jste uplatnili zálohovou daň se slevou na
      >>>>poplatníka.
      >>>
      >>>Takže, pokud udělám 2 DPP
      >>> - jednu na měsíce bez prohlášení (tady vystavím
      >>>potvrzení pro srážkovou daň )
      >>>- a druhou - novou od března s podepsaným
      >>>prohlášením
      >>>a s odpočtem slevy na poplatníka (vystavím potvrzení
      >>>pro daň zálohovou,
      >>>bude to v pořádku??
      >>>
      >>>Moc děkuji
      >>
      >>Teoreticky ano, ale to chcete předělávat rok staré
      >>dohody? No, tady raději odpověď nechci znát....
      >
      >Děkuji :-)

    • 27. 2. 2019 7:58

      .. (neregistrovaný)

      Re: podepsané prohlášení k dani jen po č
      >>Dobrý večer,
      >>mám zaměstnance, který pracoval v 2018 na DPP.
      >>Leden +únor - nepodepsal prohlášení, HM 10000,
      >>sražena
      >>záloh.daň

      Měl měsíční odměnu přesně 10000 Kč a stržena byla zálohová daň?

      >>březen-podepsal prohlášení-daň 0,-
      >>Jak bude vypadat potvrzení o zdan.příjmech?
      >>Musím vystavit 2?
      >> - jedno pro leden+únor-Potvrzení o zd.....a o sr.
      >>dani vybírané srážkou
      >> - druhé (stejný tiskopis)
      >>Nebo vystavuji pouze jedno v sumě, i když se v
      >>průběhu
      >>zaměstnání
      >> výpočet mzdy změnil?
      >>A jde v obou případech o SRÁŽKOVOU DAŇ , i když bylo
      >>podepsáno prohlášení?
      >>Omlouvám se, ale mám prvního zaměstnance a někde jsem
      >>se v tom ztratil :-(
      >>Děkuji za pomc
      >
      >Jedná se o jednu dohodu? Nebo byly 2 DPP, jedna leden
      >- únor a druhá byla uzavřena na březen? Bez této
      >informace nelze správně odpovědět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).