Hlavní navigace

Výpis od svého praktického lékaře

 • (neregistrovaný)

  27. 2. 2019 8:44

  Zaměstnanec je ve 2.kategorii a aby mohl mít vstupní prohlídku od závodního léakře,musí donést výpis od svého lékaře.Ale on tvrdí,že žádného lékaře nemá, že nebyl u lékaře snad 30 let. Co teď Stačí nějké prohlášení prosím?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 2. 2019 9:28

   Maxx (neregistrovaný)

   Re: Výpis od svého praktického lékaře
   Není tohle dotaz spíš na závodního lékaře než zaměstnavatele?

  • 27. 2. 2019 10:01

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný)

   Re: Výpis od svého praktického lékaře
   Ano, lékař pracovnělékařských služeb, jako odborný poradce zaměstnavatele, by mu měl poradit, jak tento problém řešit. Je však nutné si uvědomit, že zaměstnavatel je tím, kdo nejen žádá o provedení pracovnělékařské prohlídky, ale také do jisté míry určuje její obsah. On je tím, kdo je odpovědný za to, že zaměstnanci nebude přidělena práce jež neodpovídá jeho zdravotní způsobilosti.

  • 27. 2. 2019 9:52

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný)

   Re: Výpis od svého praktického lékaře
   Jedná se o značně problematickou situaci. Domnívám se, že v první řadě by si měl zaměstnavatel zvážit, zda za takovéto situace chce konkrétní osobu přijmout - viz dále.

   Rozhodne-li se tuto osobu přijmout, je vhodné kontaktovat lékaře, který zaměstnavateli poskytuje pracovnělékařské služby a domluvit se s ním nejen na postupu, ale i výši ceny za vstupní prohlídku (lze předpokládat, že bude vyšší).

   V zájmu zaměstnavatele by vstupní prohlídka měla být rozsáhlejší a podrobnější, aby bylo možné v maximálně možné míře eliminovat možnost, že uchazeč o zaměstnání není zdravotně způsobilý pro výkon práce, která mu bude přidělována (to může být finančně i časově náročné). Pokud nebyl desítky let u lékaře, je opravdu problematické usuzovat v jakém je zdravotním stavu.

   Dále bych zaměstnavateli doporučil, aby do žádosti, s kterou bude žadatele o zaměstnání k svému lékaři pracovnělékařských služeb odesílat k provedení prohlídky, uvedl, že podle vyjádření žadatele o zaměstnání nemá žádného registrujícího lékaře a že podle jeho vyjádření desítky let u žádného lékaře nebyl (zaměstnavatel se musí chránit pro případ, že se po nástupu do zaměstnání objeví nějaké zdravotní problémy v souvislosti s výkonem práce, na kterou byla osoba zařazena).

   Vyjádření žadatele o tom, že nemá registrujícího lékaře, a že nebyl desítky let u žádného lékaře, by si měl zaměstnavatel od něj nechat podepsat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).