Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný)

    27. 2. 2019 11:24

    Dobrý den, zkouším ještě jednou, včera nikdo neodpověděl:

    prosím o radu ohledně úroků z úvěru: paní chce uplatnit úroky z úvěru, všechny doklady předložila včas.

    Jen teď řádně zkoumám smlouvu o úvěru.

    Název smlouvy je "Smlouva o hypotečním úvěru MONETA Money Bank" a dále se v části Předmět smlouvy píše, že " Úvěr poskytnutý na základě této Smlouvy je spotřebitelský úvěr na bydlení - Účelový Úvěr"

    Zmátlo mě slovo "spotřebitelský", můžu uplatnit do daní? Úvěr je na koupi rodinného domu, paní je majitelem.

    Moc všem děkuji.

    P.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2019 11:36

      .. (neregistrovaný)

      Re: úroky ze spotřeb.úvěru na bydlení
      Zákon č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru
      § 2 odst. 2)

      Vysvětleno ve článku "Hypotéky a nový zákon o spotřebitelském úvěru" ze dne 19. 10. 2016, stránky epravo.cz

    • 27. 2. 2019 12:23

      p (neregistrovaný)

      Re: úroky ze spotřeb.úvěru na bydlení
      článek i zákon jsem přečetla, ale odpověď na mou otázku jsem nedostala - nebo to zkrátka nechápu. V článku píší pouze možnost předčasného splacení a vyšší ochranu v případě prodlení se splácením úvěru. Ale mohu úroky z tohoto hypotečního úvěru odečíst v ročním zúčtování?

    • 27. 2. 2019 12:33

      .. (neregistrovaný)

      Re: úroky ze spotřeb.úvěru na bydlení
      Porovnejte § 2 odst. 2) výše uvedeného zákona s § 28 odst. 3) zákona o dluhopisech č. 190/2004 Sb.

    • 27. 2. 2019 12:55

      p (neregistrovaný)

      Re: úroky ze spotřeb.úvěru na bydlení
      dobře, tak jsem se dozvěděla, jaký je rozdíl mezi spotřebitelským úvěrem a hypotečním úvěrem, ale to neřeší můj problém.

      Paní má smlouvu nazvanou "Smlouva o hypotečním úvěru MONETA Money Bank" - zde bych řekla, že úroky z hypotečního úvěru lze odečíst v daních.

      Ale dále se v článku I. Předmět smlouvy píše, že "Úvěr poskytnutý na základě této Smlouvy je spotřebitelský úvěr na bydlení - Účelový úvěr" - a dají se úroky ze spotřebitelského úvěru (byť na bydlení) uplatnit v daních?

    • 27. 2. 2019 12:59

      .. (neregistrovaný)

      Re: úroky ze spotřeb.úvěru na bydlení
      >>>>>Dobrý den, zkouším ještě jednou, včera nikdo
      >>>>>neodpověděl:
      >>>>>
      >>>>> prosím o radu ohledně úroků z úvěru: paní chce
      >>>>>uplatnit úroky z úvěru, všechny doklady předložila
      >>>>>včas.
      >>>>>
      >>>>> Jen teď řádně zkoumám smlouvu o úvěru.
      >>>>>
      >>>>> Název smlouvy je "Smlouva o hypotečním úvěru MONETA
      >>>>>Money Bank" a dále se v části Předmět smlouvy píše,
      >>>>>že
      >>>>>" Úvěr poskytnutý na základě této Smlouvy je
      >>>>>spotřebitelský úvěr na bydlení - Účelový Úvěr"
      >>>>>
      >>>>> Zmátlo mě slovo "spotřebitelský", můžu uplatnit do
      >>>>>daní? Úvěr je na koupi rodinného domu, paní je
      >>>>>majitelem.
      >>>>>
      >>>>> Moc všem děkuji.
      >>>>>
      >>>>> P.
      >>>>
      >>>>
      >>>>Zákon č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru
      >>>>§ 2 odst. 2)
      >>>>
      >>>>Vysvětleno ve článku "Hypotéky a nový zákon o
      >>>>spotřebitelském úvěru" ze dne 19. 10. 2016, stránky
      >>>>epravo.cz
      >>>>
      >>>>
      >>>článek i zákon jsem přečetla, ale odpověď na mou
      >>>otázku jsem nedostala - nebo to zkrátka nechápu. V
      >>>článku
      >>>píší pouze možnost předčasného splacení a vyšší
      >>>ochranu
      >>>v případě prodlení se splácením úvěru. Ale mohu úroky
      >>>z tohoto hypotečního úvěru odečíst v ročním
      >>>zúčtování?
      >>
      >>Porovnejte § 2 odst. 2) výše uvedeného zákona s § 28
      >>odst. 3) zákona o dluhopisech č. 190/2004 Sb.
      >>
      >dobře, tak jsem se dozvěděla, jaký je rozdíl mezi
      >spotřebitelským úvěrem a hypotečním úvěrem, ale to neřeší
      >můj problém.

      Řeší. Pokud se začtete pozorně tak zjistíte, že rozdíl není (alespoň co se daní týká) není.

      >Paní má smlouvu nazvanou "Smlouva o hypotečním úvěru
      >MONETA Money Bank" - zde bych řekla, že úroky z
      >hypotečního úvěru lze odečíst v daních.
      >
      >Ale dále se v článku I. Předmět smlouvy píše, že "Úvěr
      >poskytnutý na základě této Smlouvy je spotřebitelský
      >úvěr na bydlení - Účelový úvěr" - a dají se úroky ze
      >spotřebitelského úvěru (byť na bydlení) uplatnit v
      >daních?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).