Hlavní navigace

RZD a dary

  • (neregistrovaný)

    27. 2. 2019 14:02

    Mohu si dát do RZD dar spolku v částce 20400Kč?

    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2019 14:08

      .. (neregistrovaný)

      Re: RZD a dary
      Pro uplatnění daru jako nezdanitelné částku základu daně musí bezúplatného plnění splňovat podmínky uvedené pro FO v § 15 odst. 1) Zákona o daních z příjmů.
      Dotaz je příliš neurčitý, než aby šlo přesně odpovědět.

    • 27. 2. 2019 14:11

      Růžaaa (neregistrovaný)

      Re: RZD a daryještě prosím
      >>Mohu si dát do RZD dar spolku v částce 20400Kč?
      >>
      >>Děkuji moc
      >
      >Pro uplatnění daru jako nezdanitelné částku základu
      >daně musí bezúplatného plnění splňovat podmínky uvedené
      >pro FO v § 15 odst. 1) Zákona o daních z příjmů.
      >Dotaz je příliš neurčitý, než aby šlo přesně
      >odpovědět.
      Ponesu mzdové potvrzením že jsem spolku dal dar v částce 20400Kč dá mi celou částku do RZD? děkuji
      >

    • 27. 2. 2019 14:17

      .. (neregistrovaný)

      Re: RZD a dary ještě prosím
      Na toto si můžete odpovědět jen Vy, záleží na tom, zda si přečtete výše uvedený §

      PS. Ale je již po datu, kdy se měly dokumenty k žádosti o roční zúčtování daně zaměstnavateli předkládat (tj. nejpozději 15.2.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).