Hlavní navigace

Vývoz kamionu do EU

• (neregistrovaný)

27. 2. 2019 19:41

Dobrý den, mám dotaz ohledně vývozu. V prosinci jsme prodali kamion plátci DPH do Litvy. Vystavili jsme fakturu bez DPH, dle §64 ZDPH (ř. 20 přiznání, SH kód 0) za měsíc prosinec. Bylo domluveno, že si kamion odvezou až po zaplacení. Platba přišla 10.1.2019. Kamion si odvezli až 12.2.2019. Fakturu, kterou jsme jim vystavili někam založili a teď ji našli a chtějí po nás, abychom jim vystavili fakturu jinou s únorovým datem. Nechtějí jim v Litvě dovezený kamion přihlásit, protože faktura je stará. Tento kamion chtějí dál prodat do Kurdistánu. Samozřejmě oni DPH neodvedli.
    Můj šef chce po mně co by to obnášelo, kdyby jsme jim tu fakturu stornovali , udělali opravné DPH a SH, nebo udělat dobropis a vystavit jinou fakturu. Já pro to nejsem . Proto prosím o radu jak se mám zachovat. Co by jste dělali ? Děkuji moc za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2019 7:24

Jana N. (neregistrovaný)

Re: Vývoz kamionu do EU
      určitě bych nestornovala DPH a SH a nevystavovala nové DPH a SH.
      Ke zdanitelnému plnění a vývozu došlo v prosinci , jistě k tomu máte i nějaké doklady o vývozu a přes to vlak nejede.
      Pokud vystornujete a uděláte dodatečné DPH a následné SH za prosinec a uděláte vše nové do února, jdete sami proti sobě.
      Je to jejich problém, ne váš

• 28. 2. 2019 7:36

Žaneta (neregistrovaný)

My jsme měli podobný problém udělali jsme dobropis a fa znova vystavili, jinak by nám zboží vrátili a my jim peníze na FÚ s tím nikdo problém nemá, proto také dobropis existuje

• 28. 2. 2019 8:00

Jana N. (neregistrovaný)

a proč by měli stornovat správnou fakturu vystavenou v prosinci, když mají doklady na dodání zboží v EU v prosinci. Proč by měli sahat do starého roku a špatně opravit u sebe dodání zboží , že bylo až v pozdějším měsíci, to nechápu

• 28. 2. 2019 8:10

Jana N. (neregistrovaný)

a ještě užití DB
      došlo ke zrušení či vrácení celého nebo části zdanitelného plnění,
      se základ daně snižuje nebo zvyšuje až po tom, co jste zdanitelné plnění uskutečnili,
      jste pořídili zboží z jiného členského státu EU a vracíte spotřební daň,
      jste nepřiznali daň při vrácení úplaty, ze které jste měli povinnost daň přiznat,
      jste použili úplatu, ze které jste měli povinnost přiznat daň, na zaplacení jiného plnění.

Jakmile zjistíte, že se vás některá z těchto situací týká, musíte do 15 dnů vystavit dobropis.

• 28. 2. 2019 8:16

Žaneta (neregistrovaný)

Po konzultaci s FÚ jsme provedli Dobropis s textem reklamace není to. Nic proti ničemu a při caatceb1Mio by nás dávno napadli. Takže my jsme to udělali takto a také šlo o Litvu a vše je ok

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).