Hlavní navigace

Do jaké částky se nemusí danit?

  • (neregistrovaný)

    27. 2. 2019 21:46

    ahoj, nemůžu nikde najít, do jaké částky nemusím danit tzv. příležitostné příjmy pro podnikatele FO, v roce 2017 to bylo do 30 000,- a v roce 2018 do??? Díky za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2019 7:18

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: do jaké částky se nemusí danit?
      Paragraf 38g zakona o dani z prijmu

    • 28. 2. 2019 7:32

      .. (neregistrovaný)

      Re: do jaké částky se nemusí danit?
      "Příležitostné příjmy" v Zákonu o daních z příjmů nenajdete

      Jsou tam uvedeny v § 10 pouze "příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného nájmu movitých věcí"

      ALE ty by připadaly v úvahu pouze v případě, že se nejedná o příjmy podle § 6 až 9 - a příjmy podnikatele jsou příjmy podle § 7 ZDP

      Takže ani těchto, za určitých podmínek osvobozených příjmů v § 10, se příjmy pro podnikatele (zdaňované podle § 7 ZDP) týkat nebudou.

      Prostě když má poplatník jako podnikatel příjmy (jako OSVČ), tak tyto příjmy nemohou být od daně osvobozené.

      Jediné, co by připadalo za určitých podmínek v úvahu, že by poplatník nemusel podávat Přiznání k dani z příjmu FO (viz. předchozí odpověď Maxx).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).