Hlavní navigace

Pravděpodobný výdělek - nemoc

• (neregistrovaný)

2. 3. 2019 18:50

Dobrý den, zaměstnanec nastoupil do zaměstnání 2.1.2019, ale až do 8.1 měl neplacené volno. Od 9.1 začal fakticky pracovat.
    Od 6.2 má nemocenskou, která stále trvá.

Měsíční hrubá mzda je 15 tis., 40 hodin týdně.
    Měla bych tedy spočítat pravděpodobný výdělek a proto vás pěkně prosím o kontrolu.

15000/40/4,348 = 86,24 Kč/hod.

Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2019 20:19

Lenna96 (neregistrovaný)

Re: Pravděpodobný výdělek - nemoc
      >Dobrý den, zaměstnanec nastoupil do zaměstnání 2.1.2019, ale až do 8.1 měl neplacené volno. Od 9.1 začal fakticky pracovat. Od 6.2 má nemocenskou, která stále trvá.

>Měsíční hrubá mzda je 15 tis., 40 hodin týdně.
      >Měla bych tedy spočítat pravděpodobný výdělek a proto vás pěkně prosím o kontrolu.

15000/40/4,348 = 86,24 Kč/hod.

>Děkuji

A ještě se zeptám - bude se muset doplácet zdravotní pojištění do minima? Moc děkuji.

• 3. 3. 2019 8:28

muška (neregistrovaný)

Dle mne je pravděpodobný výdělek 15 000 Kč, tj. určená měsíční mzda.

• 3. 3. 2019 9:34

Lenna96 (neregistrovaný)

Učím se v Pohodě, založila jsem únorové mzdy a je tam kolonka Průměrný výdělek a k tomu nápověda: Průměrný výdělek za předcházející kalendářní čtvrtletí, potřebný pro výpočet náhrad.
      Průměrná hodinová mzda = hrubá mzda / odpracované hodiny. Průměrný výdělek se používá při výpočtu náhrad za dovolenou, příplatků za svátky, příplatků za práci o sobotách a nedělích, příplatků za práci v noci a za práci přesčas.

Jestliže zaměstnanec odpracoval v minulém čtvrtletí méně než 21 dní, zadejte pravděpodobný výdělek.

Tak mám za to, že musím uvést hodinoý výdělek...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).