Hlavní navigace

DPFO a odškodnění pracovního úrazu

  • (neregistrovaný)

    2. 3. 2019 20:00

    Dobrý den, když je úraz z roku 2017 odškodněn pojišťovnou v roce 2018, ve kterém roce musí zaměstnanec podat DPFO? Za rok 2017, nebo za rok 2018, kdy náhradu obdržel?
    Děkuji.
    Bílková

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2019 20:08

      .. (neregistrovaný)

      Re: DPFO a odškodnění pracovního úrazu
      Potvrzení od pojišťovny má uvedeno který rok?
      Vyplaceno bylo do 31.1.2018?

      Zákon o daních z příjmu § 5 odst. 4)

    • 3. 3. 2019 7:05

      Blandule (neregistrovaný)

      Re: DPFO a odškodnění pracovního úrazu
      Právě, že zaměstnanec mi ho nedoložil... Ale pojišťovna to nemohla stihnout do 31.1. a vyrozumivaci dopis přišel až koncem února.

    • 3. 3. 2019 7:26

      .. (neregistrovaný)

      Re: DPFO a odškodnění pracovního úrazu
      Paragraf ZDP, který to řeší, jsem Vám již napsala.

      Nevím co přesně řešíte, ale pokud má zaměstnanec povinnost podat DAP, tak mu zaměstnavatel nemůže provést RZD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).