Hlavní navigace

Nárok na dovolenou - nástup na mateřskou

• (neregistrovaný)

2. 3. 2019 20:55

Dobrý den,
    můžete mi prosím poradit - byla jsem na rodičovské dovolené a 5.1.2019 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Mám smlouvu na dobu neurčitou. Mám nárok na dovolenou?
    Předem děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2019 6:19

juuu (neregistrovaný)

Re: Nárok na dovolenou - nástup na mateř
      ano, mateřská dovolená se pro účely dovolené bere jako odpracovaná doba.

• 1. 8. 2019 10:39

lenini (neregistrovaný) ---.backer.cz

Dobrý den,

chci se ještě zeptat k dotazu. Od 5.1.2019 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, která mi 19.7.2019 končí. Mám nárok na celou dovolenou, nebo krácenou? Děkuji

• 1. 8. 2019 13:36

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Kdybyste bývala požádala zaměstnavatele o čerpání dovolené tak, aby bezprostředně navazovala na konec MD, tedy od 20.7.2019, měla byste nárok na celoroční výměru dovolené. Pokud jste nepožádala o čerpání D, bude celoroční dovolená krácena o zameškané dny RD před nástupem na MD a RD do 31.12.2019. Vychází to na krácení o 2/12.

• 1. 8. 2019 14:19

Kara1 (neregistrovaný) 80.12.34.---

Ano, doba MD se počítá pro nárok na dovolenou jako doba odpracovaná. Vám tedy na rok 2019 vznikl nárok na celoroční výměru dovolené, o jejíž čerpání jste mohla před koncem MD požádat zaměstnavatele tak, aby ŘD bezprostředně navazovala na MD (a pak teprve nastoupit na rodičovskou dovolenou) Požádala jste? Pokud ne a rovnou po MD jste nastoupila na RD, tak Vám ta ŘD zůstane schovaná k vyčerpaní, až se vrátíte do práce, ale už bude trochu pokracena v důsledku rodičovské.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).