Hlavní navigace

Příležitostná činnost - paušální výdaj?

  • (neregistrovaný)

    2. 3. 2019 23:37

    Dobrý den, prosím o radu.
    OSVČ má soukromě lesy a v roce 2018 prodal dřevo nad 30tis. Výdělet dám tedy do §10 , ale mám použít A - příležitostná činnost nebo J - jiné ostatní příjmy? A dá se použít paušál 30% nebo na tuto činnost nelze?
    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2019 7:51

      .. (neregistrovaný)

      Re: Příležitostná činnost-vytěžené dřevo
      To byste jen s 30 % výdaji procentem z příjmů svého klienta pěkně poškodila na daních.
      Příležitostný příjem z lesního hospodářství podle § 10 odst. 1) písm. a) ZDP - lze uplatnit výdaje procentem z příjmu ve výši 80 % z příjmu.
      ZDP § 10 odst. 4)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).