Hlavní navigace

Potvrzení od penzijní spol. - roční zúčt

  • (neregistrovaný)

    3. 3. 2019 7:00

    Dobrý den.
    Obdržela jsem od penzijní společnosti potvrzení o zaplacených příspěvcích, které obsahuje souhrnnou částku dle §38l odst. 1 písm. h), toto jsem předala naší externí mzdové účtárně.
    Naše účtárna ale požaduje na potvrzení rozpis zaplacených měsíčních částek, podle nich nestačí uvedení celkové roční částky dle uvedeného paragrafu.
    Penzijní společnost můj požadavek konzultovala s jejich právním oddělením a trvá na platnosti potvrzení s úhrnem měsíčních částek.
    Neexistuje prosím na toto metodika, která by oběma stranám pomohla rozlousknout problém?
    Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2019 7:55

      .. (neregistrovaný)

      Re: potvrzení od penzijní spol. - roční
      Požadavek účtárny Vašeho zaměstnavatele má oporu v Zákonu o daních z příjmů.
      ZDP 15 / 5 / a

    • 3. 3. 2019 9:11

      veveverka (neregistrovaný)

      Re: potvrzení od penzijní spol. - roční
      >>Dobrý den.
      >>Obdržela jsem od penzijní společnosti potvrzení o
      >>zaplacených příspěvcích, které obsahuje souhrnnou
      >>částku
      >>dle §38l odst. 1 písm. h), toto jsem předala naší
      >>externí mzdové účtárně.
      >>Naše účtárna ale požaduje na potvrzení rozpis
      >>zaplacených měsíčních částek, podle nich nestačí
      >>uvedení
      >>celkové roční částky dle uvedeného paragrafu.
      >>Penzijní společnost můj požadavek konzultovala s
      >>jejich právním oddělením a trvá na platnosti potvrzení
      >>s
      >>úhrnem měsíčních částek.
      >>Neexistuje prosím na toto metodika, která by oběma
      >>stranám pomohla rozlousknout problém?
      >>Děkuji za radu
      >
      >Požadavek účtárny Vašeho zaměstnavatele má oporu v
      >Zákonu o daních z příjmů.

      Ano, a zrovna tam se píše, že lze odečíst částku, která se rovná ÚHRNU části měsíčních příspěvků....
      >ZDP 15 / 5 / a

    • 3. 3. 2019 9:22

      .. (neregistrovaný)

      Re: potvrzení od penzijní spol. - roční
      Musíte větu dočíst

      které v jednotlivých kalendářních měsících zdaňovacího období přesáhly výši, od které náleží maximální státní příspěvek,..

      Někdo platí měsíčně, jiny ročně. Každý bude moci uvést do DAP či RZD jinou částku, i když úhrn ročního příspěvku bude stejný.

    • 3. 3. 2019 9:30

      .. (neregistrovaný)

      Re: potvrzení od penzijní spol. - roční
      Co přesně je uvedeno v potvrzení? Částky zaplacené, nebo částky které překročily v jednotlivých kalendářních měsících zdaňovacího období výši, ke kterým náleží maximální státní příspěvek?

    • 3. 3. 2019 11:18

      veveverka (neregistrovaný)

      Re: potvrzení od penzijní spol. - roční
      je tam uvedeno, že "částka pro uvedeného poplatníka za rok 2018, které lze podle §38l odst. 1 písm. h) činí nezdanitelná částka 24.000 Kč. Částka je spočtena jako úhrn části měsíčních příspěvků poplatníka,.... které přesáhly výši, od které náleží maximální státní příspěvek (tj. 1.000 Kč měsíčně)".

    • 3. 3. 2019 20:12

      .. (neregistrovaný)

      Re: potvrzení od penzijní spol. - roční
      >>>>>>Dobrý den.
      >>>>>>Obdržela jsem od penzijní společnosti potvrzení o
      >>>>>>zaplacených příspěvcích, které obsahuje souhrnnou
      >>>>>>částku
      >>>>>>dle §38l odst. 1 písm. h), toto jsem předala naší
      >>>>>>externí mzdové účtárně.
      >>>>>>Naše účtárna ale požaduje na potvrzení rozpis
      >>>>>>zaplacených měsíčních částek, podle nich nestačí
      >>>>>>uvedení
      >>>>>>celkové roční částky dle uvedeného paragrafu.
      >>>>>>Penzijní společnost můj požadavek konzultovala s
      >>>>>>jejich právním oddělením a trvá na platnosti
      >>>>>>potvrzení
      >>>>>>s
      >>>>>>úhrnem měsíčních částek.
      >>>>>>Neexistuje prosím na toto metodika, která by oběma
      >>>>>>stranám pomohla rozlousknout problém?
      >>>>>>Děkuji za radu

      >>Co přesně je uvedeno v potvrzení? Částky zaplacené,
      >>nebo částky které překročily v jednotlivých
      >>kalendářních měsících zdaňovacího období výši, ke
      >>kterým náleží
      >>maximální státní příspěvek?
      >>
      >je tam uvedeno, že "částka pro uvedeného poplatníka za
      >rok 2018, které lze podle §38l odst. 1 písm. h) činí
      >nezdanitelná částka 24.000 Kč. Částka je spočtena jako
      >úhrn části měsíčních příspěvků poplatníka,.... které
      >přesáhly výši, od které náleží maximální státní
      >příspěvek (tj. 1.000 Kč měsíčně)".
      >

      Původně jsem myslela, že máte Potvrzení jen s uvedeném celé částky zaplaceného příspěvku. Některé společnosti posílají Potvrzení, kde uvedou celou částku zaplaceného příspěvku + kolik z toho bylo zaplaceno měsíčně nad výši 1.tis.Kč. Nebo přímo v tabulce uvedou platby podle jednotlivých měsíců.
      Zkuste ještě zajít do účtárny a ukázat jim na svém výpisu za rok 2018 od penzijní společnosti, kolik jste měsíčně platila.

    • 4. 3. 2019 20:34

      Bes (neregistrovaný) 77.236.206.---

      Nechápu, na co je mzdovce rozpis měsíčních plateb, konkrétně já platím čtvrtletně, od penz. poj.mám potvrzení, kolik mě zaměstnavatel sníží daň. základ a to zcela stačilo.

    • 5. 3. 2019 5:22

      JUL (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Když je v tom potvrzení jasně uvedeno, že se jedná o částku, o kterou v každém měsíci bylo překročeno 1000 Kč, tak to je snad každému jasné, že tato částka je k uplatnění. Podle mne taky mzdovka blbne na kvadrát :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).