Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný)

3. 3. 2019 20:03

Dobrý den,zaměstnanec má několik exekucí, K některým přišlo nové nabytí právní moci a k některým ne. Je to v pořádku nebo si mám vyžádat u všech exekucí nové nabytí pr.moci? Podle jakých pravidel to funguje? děkuji za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2019 20:53

JUL (neregistrovaný)

Re: exekuce
      Povinnost je srážet zaměstnanci srážky z exekucí v pořadí podle dne, kdy byl exekuční příkaz doručen prvnímu plátci mzdy. Dokud nedojde nabytí právní moci, jsou srážky jen deponovány. Nikde jsem neslyšel, že by byla povinnost plátce mzdy si vyžadovat od exekutora sám od sebe nabytí právní moci.

• 4. 3. 2019 7:14

M. (neregistrovaný)

Já o tom taky nemůžu nic najít. Ale já to nabytí právní moci mám, ale k některým exekucím přišlo nové a já nevím proč. A paní na sociálce jsem poslala, co mám a ona řekla, že jí to systém nevezme, že si musí vyžádat od exekutora další nabytí plné moci. Já to nechápu, asi se jí na to zeptám, ať se dozvím něco nového

• 4. 3. 2019 7:46

Jana K. (neregistrovaný)

Taky se mi to stalo, že jsem deponovala a nabytí mi stále exekutor neposílal, když už to trvalo asi 4 měsíce, tak jsem zavolala na ex.úřad a oni mi řekli, že asi zapomněli a poslali mi ho.

• 4. 3. 2019 9:10

M. (neregistrovaný)

Ano, to chápu, když žádné nabytí moci nemám, že nějaké asi bude, ale když už jedno nabytí mám, nevím kdy nebo proč mám chtít další, tomu já nerozumím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).