Hlavní navigace

Opravky na zbozi

• (neregistrovaný)

3. 3. 2019 20:09

Dobrý den,

prosim o radu. pokud udela predchozi ucetni opravku na malo prodejne zbozi, vedeme sklady B. Mam v 2019 naskladnnit s VNC, kde budou opravky zohledeny ? Nebo jak bude vypadat VNC zbozí v dalším roce ?
    moc dekuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2019 20:38

JUL (neregistrovaný)

Re: Opravky na zbozi
      Stavu zásob ve VNC se vytvoření oprávek nedotkne. Pokud by pominul důvod k snížení ocenění zboží, třeba kdyby se prodalo, zlikvidovalo, darovalo apod. tak se prostě OP zruší, 196/559.

• 3. 3. 2019 20:55

JPx (neregistrovaný)

aha, tak mi bude pak ale vyskakovat vzdy zisk na tomto druhu zbozi minusove..., to bude ok ????

tak necham VNC dle stavu skladu, opravky necham jen prouctovane... a jeste nechapu..., pokud na konci roku prodam polovinu tohoto zbozi /bude dost nizsi cena, tak to pujde/ budu resit na konci roku uctovani opravek ? budu rusit pomerne na prodane zbozi ? omlouvam se, nikdy jsem nedelala, tak jsem rada za prakticke rady a vysvetleni

• 3. 3. 2019 21:09

JUL (neregistrovaný)

Pokud to zboží opravdu prodáte pod nákupku, nabo vyřadíte, tak z něj žádný zisk nebude, nebo bude místo zisku ztráta. Když ta vaše bývalá účetní vytvářela ty OP, tak k tomu snad měla nějaký rozpis jednotlivých položek zboží v VNC a k tomu kolik konkrétně vytvořila OP v Kč ? No a když na konci roku k tomu konkrétnímu zboží zrušíte konkrétní OP, tak tím ponížíte náklady a trochu tu ztrátu snížíte. :-)

• 3. 3. 2019 21:36

JPx (neregistrovaný)

dekuji za trpelivost, tak ted s tim nic nebudu delat, VNC bude stale vysoka a bude ztrata a na konci roku snizim nebo zrusim OP, dle stavu zbozi kolik se ho prodalo ? Kdyz se proda vsechno, zrusim celou OP, ale kdyz prodame napr. jen 10 ks, tak jak ponizim OP ? nebo oductuji op dle tech kusu co se prodaly ?

• 4. 3. 2019 9:39

JUL (neregistrovaný)

jenom těch co se prodaly

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).