Hlavní navigace

DP - srážková daň

  • (neregistrovaný)

    3. 3. 2019 20:21

    Dobrý den,
    prosím existuje nějaký důvod, nebo povinnost, kdy se musí srážková daň dát do Daňového přiznání?

    Mám Potvrzení o zd. příjmech ze zaměstání (zálohová daň), pak Potvrzení o zd. příjmech - odměna člena SVJ (zálohová daň), a ještě jedno Potvrzení - odměna člena SVJ (srážková daň). A účetní tvrdí, že musím dát do DP i tu srážkovou daň. Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2019 20:29

      .. (neregistrovaný)

      Re: DP - srážková daň
      Dle mého názoru Vaše účetní nemá ve Vašem případě pravdu.

      Pouze pokud byste měl více příjmů podle § 6 ZDP s daní vybíranou srážkou a rozhodl se, že chcete jeden z těchto příjmů uvést do Přiznání k dani z příjmu FO, tak byste musel do Přiznání uvést i zbývající příjmy podle § 6 ZDP s daní vybíranou srážkou.

    • 3. 3. 2019 20:53

      JančaK. (neregistrovaný)

      Re: DP - srážková daň
      Také si to myslím. Moc děkuji. Potvrzení se srážkovou daní mám jen jedno.

    • 3. 3. 2019 21:59

      Líba (neregistrovaný)

      Re: DP - srážková daň
      Možná nemáte povinnost tam uvádět tento příjem, ale třeba vám to vychází výhodněji.

    • 3. 3. 2019 22:06

      JančaK. (neregistrovaný)

      Re: DP - srážková daň
      Paní Líbo, právě, že ne, dělá to rozdíl sice jen pár stovek cca 300,- Kč, ale jde mi spíše o to, zda je to povinnost, nevím, proč mi to účetní tvrdí. Děkuji za reakci. A není to právě proto, že je tam uvedeno sražené pojistné? Je to asi jen zdravotní pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).