Hlavní navigace

Koupě nemovitosti 18 - prodej 19

  • (neregistrovaný)

    4. 3. 2019 10:04

    Dobrý den, prosím o radu. Nepodnikající FO koupila nemovitost v roce 2018 a v roce 2019 ji prodala. Bude ji tedy danit, ale je pravda, že až v roce 2019 (tam uplatní výnos z prodeje a zároveň náklady na pořízeni)? Máme totiž mezi soubou při, chce náklad z koupě hodit do daní už v roce 2018 a příjmy zdanit až v roce 2019, ale to se mi teda vůbec nezdá, tak radši prosím o potrzení, že bude správně vše udělat až v roce 2019. Nemovitosti totiž vůbec nedělám, tak by mě dokázala zvyklat... :-) Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2019 10:18

      .. (neregistrovaný)

      Re: Koupě nemovitosti 18 - prodej 19
      Pošlete nepodnikající FO k daňovému poradci.
      Protože si bude chtít prosadit svou a nijak ji nepřesvědčíte.
      Zkuste si nasimulovat co bude, když výdaje na pořízení nemovitosti (pokud nevede účetnictví, tak nemá náklady) uvede v Příloze 2 u § 10 do výdajů. Se znalostí § 10 odst. 5)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).