Hlavní navigace

Pořízení automobilu - DPH

  • (neregistrovaný) 46.135.108.---

    4. 3. 2019 13:13

    Dobrý den,
    pořídili jsme osobní automobil do podnikání, daňový doklad máme v 2/2019, auto jsme fakticky převzali dnes (protokol o převzetí vozidla).

    Máme nárok na odpočet již v 2/2018?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2019 21:16

      Brabec František (neregistrovaný) 178.17.4.---

      Zdravím, daňový doklad máte, plnění se uskutečnilo, tak proč měsíc čekat? Kdyby to byl daňový doklad na zálohu, převzetí byste neřešil(a).

    • 6. 3. 2019 10:05

      Maiki (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

      Toto mě zmátlo:

      V souladu s § 21 zákona o DPH je dnem uskutečnění zdanitelného plnění u osobního automobilu při jeho

      dodání na základě kupní smlouvy s místem plnění v tuzemsku den dodání automobilu podle § 13 odst. 1 zákona o DPH, v ostatních případech (mimo kupní smlouvu) je rozhodující den fyzického převzetí automobilu,
      pořízení z jiného členského státu EU s místem plnění v tuzemsku den dodání osobního automobilu, v ostatních případech (mimo kupní smlouvy) je rozhodující den fyzického převzetí automobilu.

    • 5. 3. 2019 21:18

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Hlavně to dejte do letošního roku, ne tak, jak píšete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).