Hlavní navigace

Prodej vyřazeného auta z OM

  • (neregistrovaný) 93.99.142.---

    4. 3. 2019 19:46

    Dobrý den, OSVČ ( neplátce DPH) vyřadil v roce 2017 neodepsané auto z OM. Nyní ho prodal, ale časový test pro osvobození od daně není splněn.
    Může jako výdaj použít ZC auta ke dni vyřazení z OM? Pokud ano, můžete mi prosím poslat odkaz na § v zákoně.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2019 5:48

      JUL (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Proti příjmu z prodeje auta lze použít daňovou zůstatkovou cenu, § 10 odstavec 5 druhá věta zákona o daních z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).