Hlavní navigace

Nalezený starý dobropis

 • (neregistrovaný) 78.45.214.---

  5. 3. 2019 11:53

  Zdravím a potřebovala bych poradit od zkušenějších. Při fyzické inventuře dokladů jsem dohledala opravný daňový doklad z května minulého roku, který nemám zaúčtovaný. Chtěla bych se tedy zeptat jak nejelegantněji postupovat při jeho zaúčtování. Jedná se o částku ve výši cca 1.600,- Kč. Musím to zaúčtovat s původním datumem a tedy kompletně předělat i přiznání k DPH a KH nebo to jde vzhledem k částce, která není nijak vysoká zaúčtovat např se současným datem? Jak byste postupovali vy? Předem moc děkuji za každou radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2019 12:48

   JUL (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Pokud jste ten dobropis vystavovateli nepotvrdili, i když je to blbé, teoreticky jste ho mohli obdržet až nyní. V tom případě podle § 42 by jste tak mohli učinit až nyní a DUZP by bylo až nyní :-).

  • 5. 3. 2019 13:01

   Pavlína V. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Děkuji za odpověď. No pokud vím nic potvrzováno nebylo. Šlo o chybně fakturovanou částku za telefon, kde po telefonické reklamaci u operátora řekli aby bylo tedy uhrazeno o cca 1.600,- Kč méně. Na opravném daňovém dokladu je datum 21.5. Na dalším dokladu za další měsíc je pouze v sumáři tato skutečnost uvedena jako vyrovnání opravného daňového dokladu ve výši 1.600,-. Fyzický žádné peníze operátor nevracel. Mohu to tedy opravdu zaúčtovat se současným datumem? Vzhledem k tomu, že všechno ostatní co se týče DPPO mám hotové tak se mi to opravdu kvůli tomuto nechce celé předělávat včetně DPH a KH. Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).