Hlavní navigace

Nemoc chyba v neschopence

 • (neregistrovaný) 90.180.92.---

  5. 3. 2019 14:12

  Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec byl nemocný, poslal neschopenku poštou a víc se už v práci neukázal. Naštěstí je ta neschopenka ukončená. Nicméně uvedl chybně zaměstnavatele, je tam jiná firma i adresa. Se zaměstnanec se nedá spojit, do práce nechodí. Co udělám s nemocní za těch 10 dní co má neschopenku, která je na jinou firmu? dám mu A čka?

  děkuji za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2019 19:22

   JUL (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Měla by se ta neschopenka opravit, je to povinností zaměstnance podle § 103/1/a) Zákona o nemocenském pojištění. Měl by to nechat opravit u doktora , který mu tu neschopenku vypsal, nebo na sociálce. Taky by za to mohl dostat pokutu až 20.000 Kč.

  • 5. 3. 2019 19:41

   bez přezdívky

   Dobrý den, mohlo se stát, že si lékař neopravil (zaměstnanec mu nesdělil) název zaměstnavatele na aktuální, čili vystavil neschopenku na minulého zaměstnavatele Vašeho zaměstnance. To považuji za nejvíce pravděpodobné. Může to ale být tak, že Váš zaměstnanec má ještě dalšího z-tele současně s Vámi a při odeslání přehodil neschopenky. Zkuste zkontaktovat z-tele uvedeného na neschopence (na internetu snad najdete kontakt) a zeptejte se, třeba tam mzdovka stejně jako Vy nešťastná sedí nad neschopenkou pro Vás.

  • 6. 3. 2019 13:50

   učetní (neregistrovaný) ---.92.broadband13.iol.cz

   On mi tam napsal adresu obchodního centra. Budu to tedy brát, že nemoc není, je to na jinou firmu a dávám mu A čka. Zaměstnanec nechodí do práce a není možné se mu dovolat. Opravovat to na něj nebudu, mě jde o to, co s tím, zda se dávají ty ačka nebo jak se to řeší.
   On už nepřijde, nechodí do práce už 14 dní od ukončení nemoci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).