Hlavní navigace

DPFO za prodej polí

  • 178.255.168.---

    5. 3. 2019 17:52

    V říjnu 2018 jsem prodal pole Zemědělskému družstvu v částce 240 000,- Kč, které jsem zdědil po otci v roce 1974. Jak tento příjem zdanit, v daňovém přiznání je to ostatní příjem, par. 10? Není tento příjem od daní osvobozen? Jsem důchodce. Za radu děkuji. Franta.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2019 19:10

      JUL (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Osvobozeno od daně podle § 4 odstavec 1 písmeno b) zákona o daních z příjmů, předpokládám, že jste pole neměl nikdy zahrnuto do obchodního majetku ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).