Hlavní navigace

Uplatnění slevy -na studenta

  • (neregistrovaný) 46.253.96.---

    7. 3. 2019 8:20

    Dobrý den,chtěla bych poprosit o pomoc.Pracuji a při zaměstnání studuji dálkově VŠ.Potvrzení,které mi škola vydala od 20.září do prosince. 18.prosince jsem dovršila věk 26.Mám nárok na slevu v Přiznání k dani z příjmu fyzických osob na 4 měsíce nebo jen na 2? A pokud mám nárok,tak do zapíši do oddílu 5 částka slevy podle §35 42 písm.f)na studenta?Děkuji moc za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2019 9:39

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Slevu na studenta uplatníte za měsíce, na jejichž začátku jste byla studentem. Ve vašem případě tedy říjen až prosinec.

      Je to § 35ba, odst 1f), nemám před sebou formulář, nevím z hlavy, kam se to píše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).