Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech

  • (neregistrovaný)

    7. 3. 2019 14:52

    Dobrý den, moc prosím, nemohu se dopočítat jak k číslům v tomto Potvrzení paní účetní došla. Mám Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě zákona č. 586/1992 Sb........a o sražené dani vybírané srážkou za 1-12/2018.
    V ř. 1 úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti = 9.492 Kč
    ř. 2 = 9.492 Kč
    ř. 3 úhrn povinného pojistného z příjmů uvedených na ř. 2 = 860 Kč
    ř. 4 úhrn skutečně sražené daně vybírané srážkou = 1.564 Kč
    Moc prosím, proč je tam uveden ř. 3 pojistné v částce 860 Kč ? Z čeho je počítáno ? Proč?
    A jak se došlo na částku sražené daně 1.564 Kč ?
    Velice Vám děkuji, pěkný den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2019 17:39

      Líba (neregistrovaný)

      Odhaduji, že se jedná o odměnu jednatele, definovanou jako ZMR, takže je odvedeno jenom ZP a SP se neodvádí. Nejlepší bude se zeptat toho, komu DP děláte nebo si zavolat účetní, která Potvrzení vystavila.

    • 7. 3. 2019 18:11

      Soňa...

      Dobrý den paní Líbo, nejprve Vám chci poděkovat za to, že jste na tomhle zmatečném foru vydržela, Vašich rad jsem si vždy cenila a mockrát jste mi i pomohla. A teď k dotazu. Toto Potvrzení mám vystavené účetní s razítkem Obec xxx. Jednatel to určitě není. Spíš nějaké práce pro obecní úřad. Nejlépe asi opravdu bude, optám-li se přímo paní účetní. Děkuji Vám a přeji pěkný večer. Soňa...

    • 7. 3. 2019 18:29

      xJ (neregistrovaný)

      Když to vystavila obec, tak se pravděpodobně jedná o neuvolněného zastupitele, který má zaměstnavatele, který odvádí ZP minimálně z minimální mzdy a má u zaměstnavatele podepsané prohlášení poplatníka. Z odměny zastupitele se sráží ZP, a je daněna srážkovou daní.

    • 7. 3. 2019 18:46

      Soňa...

      Ano, tak to bude. Velice děkuji všem za Vaši pomoc a ochotu. Hezký večer. Soňa...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).