Hlavní navigace

Roční zúčtování

  • (neregistrovaný) 89.233.181.---

    8. 3. 2019 15:06

    Dobrý den, v zaměstnání jsem 10.2.2019 požádala o roční zúčtování. Jelikož jsem ztratila potvrzení o příjmech od předchozího zamestnavatele požádala jsem je o zaslání diplikatu. Firma mi ho obratem poslala ale je na něm datum vystavení 3.3.2019. Naše účetní mi tvrdí že mi zúčtování nemůže udělat, protože nemůže vzít doklad s datumem po 14.2.2019
    Je to pravda? Zažádala jsem si včas. Musí byt na všech dokumentech datum do 14.2.2019?
    Dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2019 15:42

      X (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Požádejte svého zaměstnavatele o vystavení potvrzení o zranitelných pŕíjmech a podejte si daňového přiznání.

    • 8. 3. 2019 19:52

      Zuza (neregistrovaný) 89.233.181.---

      Můžu se zeptat, kde má tento postup oporu v zákoně? Je mi jasné že je třeba včas požádat ale přeci reálně většina lidi požádá a dokumenty nosí ještě měsíc po. Pokud má někdo duplikat příjmu za rok 2018 tak nechápu proč vadí údaj datum tisku v březnu 2019. To bych pak roční zúčtování nemohla udělat nikomu. Dekuji

    • 8. 3. 2019 20:47

      hany (neregistrovaný) 77.236.206.---

      Zákon č. 586/92 Sb.,§38 ch-plátce daně roční zúčtování záloh a daň. zvýhodnění neprovede, pokud poplatník tyto doklady nepředloží plátci daně do 15.února po uplynutí zdaňovacího období.
      Výpočet provede plátce daně nejpozději do 31.3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).