Hlavní navigace

Nárok na odpočet

  • (neregistrovaný) 85.207.58.---

    8. 3. 2019 15:30

    Dobrý den,
    prosím o radu. V průběhu měsíce února jsme se stali dobrovolně plátci DPH. Obdrželi jsme fakturu za vedení účetnictví za měsíc únor s DUZP 28.2.2019. Můžu si uplatnit nárok na odpočet v celé výši, i když nejsme plátci celý měsíc únor?

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2019 5:07

      JUL (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      §72 (3) Nárok na odpočet daně vzniká plátci okamžikem, kdy nastaly skutečnosti zakládající povinnost tuto daň přiznat. Což znamená, že u přijaté služby, kde bude DUZP na dokladu od plátce pozdějšího data než je vaše datum registrace už máte nárok na odpočet, v celé výši. Stejně tak vy musíte odvést DPH v plné výši ze služeb, které jste začali poskytovat ještě před datem registrace, ale dokončíte je a vyfakturujete až po datu registrace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).