Hlavní navigace

Členský příspěvek LK

  • (neregistrovaný) 178.255.168.---

    10. 3. 2019 20:35

    Prosím, nevíte, zda si lékař /primář/ zaměstnanec nemocnice, může uplatnit příspěvek uhrazený Lékařské komoře /ne přes mzdy, ale osobně/, která za něj dále uhradí příspěvek Lékařskému odborovému svazu? LOS vydá potvrzení přímo lékaři o úhradě techto příspěvků.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2019 10:44

      vladík

      Trochu zmatený dotaz- obecně členské příspěvky PO, kdy je členství podmínkou provozování příslušné činnosti jsou daňovým nákladem/výdajem- §24/2 písm.d), pokud příspěvek LOS je příspěvkem odborové organizaci může být odčitatelnou položkou od základu daně-§ 15/7 ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).