Hlavní navigace

Invalidní důchod - výplata

  • (neregistrovaný)

    11. 3. 2019 9:51

    Dobrý den,

    mamince by měl být vyplacen (zpětně) invalidní důchod, jelikož je onkologickým pacientem, má stomie a je pro ni velmi nepříjemné docházet na poštu, stejně tak otevírat doručovatelce, požádala mne, zda bych za ni důchod mohla přebírat já. Účet mít bohužel nemůže - kvůli dluhům manžela. Existuje nějaké řešení, prosím? Pokud jde o mne, tak nejsem příživník, ba naopak mám maminku u sebe a starám se o ni, jelikož čeká už 4. měsíc na důchod. (doplňuju pro případ, že by můj dotaz evokoval zištné důvody).

    Děkuju za případnou radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2019 10:06

      jasná. (neregistrovaný)

      Na váš dotaz neodpovím. Jen se pozastavuji nad tím, že vaše maminka, a vy v tom maminku očividně podporujete, nechce chodit ven ani se setkat s jinými lidmi (doručovatelka). Mám kamarádku, která má taky umělý vývod, ale žije plnohodnotný život. Chodí do práce, má partnera a života si právě díky své nemoci užívá plnými doušky. Vy musíte maminku podporovat v tom, aby se zařadila do života, užívala si jej a ne aby byla zalezlá doma a jen přežívala. Vy musíte vymyslet, jak maminku dostat ven ze své ulity a ne ji zařizovat, aby s lidmi nepřišla do styku. Tím ji nepomůžete, naopak ji uškodíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).