Hlavní navigace

Analýza rozvahy - literatura?

• (neregistrovaný) 109.81.211.---

11. 3. 2019 20:06

Dobrý den,
    doporučíte mi vhodnou literaturu, nebo www stránky, kde bych mohl nastudovat, jak analyzovat rozvahu? Rád bych to toho trochu víc pronikl a tak mi nestačí vzoreček, ale vysvětlení v jaké výši by se měl výsledek pohybovat a když ne, tak co hrozí. Opravdu pochopit, ne se jen naučit pár základních srovnání... na druhou stranu mi nejde o analýzu nadnárodní akciovky, ale středně velké s.r.o.
    Děkuji za nasměrování, Karel

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2019 7:49

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

K finanční analýze podniku, případně jak číst výkazy je poměrně dost literatury. Stačí zadat do vyhledávače např. "jak číst účetní výkazy", případně "finanční analýza podniku".
      Nespecifikujete podrobně Vaše požadavky na literaturu.

• 12. 3. 2019 8:46

006 (neregistrovaný) 62.44.7.---

Dobrý den,
      ano, literatury je hodně, ale co jsem kde viděl, tak je to příliš teoretické. Konkrétně mi jde o to, rozebrat rozvahu středně velké s.r.o. (1 majitel, 50 zaměstnanců, obrat 100-200 mil, tuzemský průmysl - stavebnictví). Nepotřebuji tedy vzorečky na výpočet ceny akcií atd., jde mi o základní a trochu hlubší rozbor výkonosti firmy. Tzn. investuje moc/ málo, má příliš volných peněz, má málo/moc půjček... Hlavní pro mě je pochopit, co mi ta čísla říkají. Je sice hezké vypočítat marži 50%, ale k čemu to je, pokud firma prodá jeden výrobek... Prostě souvislosti.
      Děkuji, Karel

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).