Hlavní navigace

Booking - souhrnní hlášení?

• (neregistrovaný) 109.81.211.---

11. 3. 2019 22:12

Dobrý den, prosím o radu.
    Penzion začal používat služby přes booking. Přihlásil se tedy jako identifikovaná osoba. Přiznání k DPH je mi jasné, odvede daň zde a nic si neuplatní, ale co dále, bude dělat souhrnné hlášení nebo to dělá protistrana (booking), případně KH (ale to mi nesedí, když je jen pro plátce)? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2019 8:46

allli (neregistrovaný) 88.81.82.---

vyplníte jen přiznání k DPH, SH dělá dodavatel, KH identifikovaná osoba nevyplňuje

• 13. 3. 2019 14:02

mar. (neregistrovaný) 88.103.204.---

Tak jsme to takhle udělali, na ř. 5 vyčíslili DPH a nyní FÚ volá, že to chce uvést do ř. 21 + chce SH. Vůbec to nechápu, jak to můžu udělat, když mám přijatou fakturu, potřebuju odvést DPH (jako identif.osoba) a mám to pro ně uvádět v ř. 21 a SH? Setkal jste se s tím někdo? Už jsem asi přepracovaná a booking vůbec nedělám, takže nevím, zda to máme dobře a máme si za tím stát, nebo uposlechnout FÚ a předělat to.. Moc děkuji..

• 16. 7. 2019 4:44

KacaK (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

Dobrý den,
      mohla bych prosím vědět, jak to dopadlo? Udělala jsem to stejně, a dnes telefon z FÚ. Moc děkuji

• 18. 9. 2019 11:10

E. (neregistrovaný) ---.starnet.cz

Teď řeším stejnou věc. Po celou dobu chodili plátci DPH faktury za provize, které účtuji jako fakturu přijatou a reversecharge. Ale nyní přišlo avízo o platbě, kterou i obdržel na účet (za ubytování) a to dle mého názoru je na ř. 21 + SH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).