Hlavní navigace

OSVČ - přerušení podnikání

  • (neregistrovaný) 217.170.101.---

    12. 3. 2019 10:52

    Dobrý den,
    jsem OSVČ, v loňském roce jsem si pro svoji práci pořídil PC a program. Dal jsem do přiznání DPH, uplatnil odpočet.
    Můj dotaz zní - v případě přerušení činnosti - musím vrátit finančnímu úřadu částku, kterou jsem uplatnil odpočtem?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2019 19:07

      Přerušení podnikání...a nezahájí do terjí (neregistrovaný) 185.246.148.---

      Paragraf 22 (asi odst. 8 -nejsem si jista):
      Stejným způsobem postupují poplatníci uvedení v § 2, pokud v průběhu zdaňovacího období přeruší činnost, ze které plynou příjmy ze samostatné činnosti, (§ 7) nebo nájem (§ 9), a činnost, ze které plynou příjmy ze samostatné činnosti, (§ 7) nebo nájem (§ 9) nezahájí do termínu pro podání daňového přiznání za příslušné zdaňovací období, ve kterém byly činnost, ze které plynou příjmy ze samostatné činnosti,(§ 7) nebo nájem (§ 9) přerušeny

    • 12. 3. 2019 20:34

      vladík

      Samozřejmě, je to § 23/8, ale ten se týká daně z příjmů neb je v ZDP, ale dotaz byl na DPH, a to je ZDPH a to jsou 2 zcela samostatné zákony ,někdy až moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).