Hlavní navigace

Ukončení VŠ a roční zúčtování

• (neregistrovaný) 80.95.98.---

12. 3. 2019 15:13

Dobrý den. Zaměstnanec přinesl Potvrzení o studiu na VŠ s ukončením studia 11.2.2018 a zároveň předložil Diplom o VŠ vzdělání s datumem 30.5.2018. Dále pak předložil Potvrzení o zdanitelných příjmech za období 1.1.-9.6.2018 a potvrzení z ÚP od 2.7. K nám nastoupil v říjnu. Nevím jestli mohu udělat RZ a za jakou dobu nárokovat slevu na studenta. A jestli lze akceptovat období od 10.6.-1.7. jako období bez jakéhokoli dokladu. Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2019 15:57

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Potvrzení z ÚP nepotřebujete, protože toto potvrzení nic nevypovídá o tom, jestli byl nebo nebyl v tomto období někde zaměstnaný. Já nechávám zaměstnance do žádosti o RZD vepsat "od-do bez příjmů", takže jestli on neměl od 10.6. do dne před nástupem k vám příjem, tak na toto období žádné potvrzení pochopitelně nebude - jen pro jistotu jeho zápis v tomto smyslu. Ale ani ten není povinný, protože tuto skutečnost on vlastně prohlašuje v té žádosti o RZD.
      Jsem ale zmatená tím potvrzení o studiu a diplomem. Na diplomu bývá datum státnic, takže jestli složil státnice 30.5.18, tak přece nemohl končit studium 11.2.18.

• 12. 3. 2019 18:41

Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Setkala jsem se s toto situací. Tenkrát šlo o to, že studentka dosáhla 26 let a aby si nemusela platit sama ZP, chtěla se přihlásit na ÚP, což nebylo možné, pokud byla studentem. Takže studium přerušila a potom si jenom udělala státnice.

• 12. 3. 2019 20:14

iris (neregistrovaný) ---.215.broadband18.iol.cz

No je to zvláštní, ale opravdu to tak s tím ukončením studia a diplomem je. Dobrá, nechám napsat od - do bez příjmů RZ udělám. Slevu na studenta dám ale jen za 2 měsíce.
      Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).