Hlavní navigace

Čištění salda

• (neregistrovaný) 185.148.214.---

12. 3. 2019 15:27

Dobrý den,moc prosím o radu. Když jsme na začátku roku 2018 uhradili fakturu z konce roku 2017 tak daná faktura se mi objeví v nevyrovnaných položkách saldokonta za rok 2018. Je to nejspíš proto, že se podle nezaplacených faktur nastavil nějaký počáteční stav saldokonta a tím se to jakoby vyčistilo a teď mi tam naopak visí ty úhrady. Celkově tomu moc nerozumím a tak prosím o jakokouliv radu jak tuto situaci řešit. Přebírala jsem účetnictví v průběhu roku a zjistila jsem že např. saldo 2017 se nerovnalo o velmi vysoké částky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2019 15:52

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

Podívejte se, zda byla zavedena v saldokontu k 1.1.2018.
      Podívejte se na párovací a variabilní symboly. Zaokrouhlení.
      Sedí Vám obratové stavy na začátku s knihou závazků? V knize závazků k 1.1.2018 jsou totožné faktury jako v saldokontu?

• 13. 3. 2019 10:12

zoufalá (neregistrovaný) 185.148.214.---

Dobrý den, pracuji v programu DUEL a ten se mi pro tyto potřeby zdá krapet nepřehledný. Nelze mi vyjet stav k 1.1.18, pouze nevyrovnané položky od-do (datum). Když si vsak vyjedu takové položky od 1.1. do 1.1. tak jsou tam jen nějaké faktury přesně z toho dne, z čehož usuzuji, že bylo na začátku roku ´´vyčištěné´´. V počátečních stavech saldokonta jsou nastaveny veškeré neuhrazené faktury rok 2017 a dále. Pokud já takovou fakturu ale uhradila v roce 2018, tak ta úhrada mi visí v saldokontu a v tuto chvíli jsem na mrtvém bodě. Párovací a variabilní symboly sedí, zaokrouhlení v pořádku. KS 321 a saldokonta 2017 je totožný, stejně tak roku 2018. Kniha závazků mi nesedí ani se saldokontem, ani s KS 321 a já už nejspíš vím proč. Z nějakého neznámého důvodu se v roce 2017 účtovaly některé odchozí platby na MD 321 avšak bez spárování s nějakým dokladem.

• 13. 3. 2019 8:12

stana1 (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

Každý SW má se saldem v určitých situací díky různému nastavení problém se spárováním. U některých SW můžete opravovat sama, (doprogramované funkce) u vás aso budete muset požádat administrátora SW o napravení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).