Hlavní navigace

Úřad práce a neschopenka

 • 2a00:1028:9194:----:----:----:----:----

  12. 3. 2019 16:21

  Dobrý den, prosím o odpověď, pokud se zaměstnanec po ukončení pracovního poměru (výpověď, odstupné) zaregistruje na ÚP a během týdne nastoupí na plánovanou operaci, jak to bude s neschopenkou? Bude mu placeno prvních 14 dní nemoci od OSSZ nebo od ÚP podpora nebo nedostane nic a až dávky od 15. dne nemoci? Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 3. 2019 18:33

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Pokud stihne nastoupit na neschopenku v ochranné lhůtě 7 dnů po skončení zaměstnání, tak bude mít nárok na nemocenskou od 15. dne nemoci od OSSZ. Podporu dostávat nebude, píšete, že končí s odstupným.

  • 12. 3. 2019 19:40

   bez přezdívky

   Dobrý den, během prvních 14 KD nemoci (kromě prvních 3 směn) náleží zaměstnanci náhrada mzdy. Zde je klíčové slovo "zaměstnanci". Skončilo-li zaměstnání, náhrada mzdy se nevyplácí, protože žádná mzda neuchází.
   Onemocní-li uchazeč o zaměstnání v ochranné lhůtě, nebude mu jeho posledním zaměstnavatelem poskytována náhrada mzdy za dobu od 1. resp. od 4. do 14. dne pracovní neschopnosti (popř. karantény), protože ta náleží jen za trvání pracovněprávního vztahu. Uchazeči o zaměstnání však budou v případě, že onemocní v ochranné lhůtě, poskytovány dávky nemocenského pojištění, a to od 15. dne trvání jeho dočasné pracovní neschopnosti. Po dobu poskytování dávek nemocenského pojištění se mu staví doba poskytování podpory v nezaměstnanosti. Podpůrčí doba podpory v nezaměstnanosti se tedy o dobu nemoci nezkracuje.
   Na ÚP odevzdáte místo neschopenky zvláštní tiskopis. Jedná se o potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu nebo potvrzení o ošetření/vyšetření uchazeče o zaměstnání ve zdravotnickém zařízení. Dostanete ho u lékaře.

  • 13. 3. 2019 8:33

   ljin

   moc děkuji za vysvětlení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).