Hlavní navigace

Posunutí daň.přiznání PO

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1a:----:----:----:----:----

    13. 3. 2019 7:41

    Dobrý den,
    moc prosím o radu a zkušenosti.
    Zde v diskuzích jsem četla, že lze na základě žádosti správci daně posunout podání daň.přizn. Jsme s.r.o., plátci daně.
    Jednatel volal správkyni a ta mu řekla, že lze jen na základě daň.poradce.
    Můžete mi, prosím, poradit, jakým způsobem to lze? Je to někde v zákoně? A musí být nějaký "zákonný" důvod?
    U nás jde o to, že paní účetní byla dlouho nemocná a nyní by se jí odklad hodil, aby ve stresu neudělala chybu. Stačilo by jí i o měsíc.
    Děkuji předem za vaše zkušenosti.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2019 8:21

      vladík

      § 36 DŘ- závažným důvodem může být i nemoc, v žádosti to popište, ale záleží na rozhodnutí správce daně, jestli to uzná.

    • 13. 3. 2019 9:03

      AnČa (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Mockrát děkuji za odpověď. § jsem si přečetla, ale nevím, jestli už není pozdě. Píše se tam, že FÚ může vydat rozhodnutí do 30 dnů.
      Žádost je asi volnou formou? Lze podat přes DS? Nechápu odst.2
      Děkuji

    • 13. 3. 2019 14:59

      vladík

      Pozdě není nikdy! Odst.2 řeší lhůty, které vám stanoví správce daně k určitému úkonu a nejsou stanoveny zákonem =správcovská lhůta, lhůta pro podání DP je lhůta zákonná

    • 13. 3. 2019 16:03

      AnČa (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Děkuji. Já se omlouvám za dlouhé vedení. Ale pokud to dnes podáme DS a FÚ se:
      1. do 31/3 nevyjádří nijak-musíme DP podat ve lhůtě (do 1/4)?
      2. FÚ se vyjádří a může zamítnout, tak potom podat DP v takovém stavu, jak to půjde a pak podat dodatečné DP nebo opravné?
      Nebo tou žádostí můžeme získat aspoň pár dní k dobru?
      Mockrát děkuji, ale nerozumím praktickému průběhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).