Hlavní navigace

Výdaje na auto ve firmě

• (neregistrovaný) 78.157.162.---

14. 3. 2019 10:45

Dobrý den, lze nějakým způsobem uplatnit jako výdej ve firmě auto které má cizí SPZ?
    Aby se auto nějakým způsobem výdej u podnikatele zahrnulo do firmy, je potřeba taky platit silniční daň. Dívala jsem se do zákona o dani silniční, dočetla jsem se že daň silniční se platí pouze za auta z českými SPZ. Nemáte někdo zkušenost jak to vlastně je s možností použití auta pro firemní účetly pokud je spz cizí (ze Slovenska) ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2019 11:10

vladík

Ona v té silniční dani jsou nejen vozidla registrovaná v ČR, ale i vozidla provozovaná v ČR- to by mohlo být i to vaše.

• 14. 3. 2019 12:05

Lida7 (neregistrovaný) ---.silesnet.cz

Děkuji za rekci. .... registrovaná a provozovaná v České republice....tedy to mám chápat: registrovaná nebo provozovaná (každá podmínka osobitně) a ne registrovaná a provozovaná (obě podmínky najednou)?
      Tím by se na takovéto auta s cizí SPZ mohla vztahovat silniční daň, a tedy i podmínky pro uplatnění ve výdajích firmy jako na jakékoliv jiné vozidlo.

• 14. 3. 2019 19:32

--- (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Dle článku 5 směrnice u vozidel evidovaných v členských státech vybírá daně uvedené v článku 3 směrnice (v České republice jde o daň silniční) pouze členský stát, v němž je vozidlo evidováno. Vozidla registrovaná v ČR a provozovaná v členských státech EU by proto neměla být zdaňována v zemi, kde jsou provozována a naopak, vozidla provozovaná v České republice, ale registrovaná v jiném státě, by neměla být předmětem daně silniční v České republice. V opačném případě by docházelo k rozporu s právem EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).