Hlavní navigace

Doba určitá a mateřská

• (neregistrovaný) 37.48.7.---

14. 3. 2019 14:54

Dobrý den,
    chci se zeptat, jsem zaměstnaná na dobu určitou do 31.5. - (podruhé jsem měla smlouvu na rok). V rozmezí od 30.5.-12.6. mám nastupovat na mateřskou dovolenou. Pokud mi zam-tel sám nenabídne prodloužení doby (kdy už by mi musel dát na dobu neurčitou pokud dobře chápu), tak automaticky k 31.5. zaniká PP. Na PPM mám nárok. Ale chci se zeptat, pokud bych např. za 2 roky chtěla druhé dítě, budu mít nárok na mateřskou? Nebo jen na Rodičovský příspěvek? Zam-tel mi není schopný říct jak to je, a je ochotný mi smlouvu prodloužit pokud by mi ovlivnilo že bych u druhého dítěte neměla nárok na mateřskou. Moc Vám děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 14. 3. 2019 15:43

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Pokud Vám teď pracovní poměr skončí, nebudete zaměstnaná a budete pak čekat druhé dítě, nebudete už mít nárok na PPM, pouze ode dne porodu na rodičovský příspěvek. Pokud budete stále i době nástupu na 2. PPM zaměstnancem anebo by sice pracovní poměr skončil, ale na tu 2. PPM byste nastupovala také v ochranné době po skočení poměru, měla byste na PPM nárok.
      Co se týká té doby určité x neurčité, tak to bylo tak, že jste nastoupila do zaměstnání na nějakou dobu určitou a poté Vám byla smlouva již 2x prodloužena nebo Vám byla prodloužena po uplynutí první doby určité jenom jednou?
      Pokud byla již 2x prodloužena, teď už by musel být poměr na dobu neurčitou. Pokud byla zatím prodloužená jen jednou, lze ještě jednou prodloužit. Ať tak nebo tak, každopádně pokud zůstanete dále zaměstnancem, bude na tom zaměstnavatel škodný (kvůli Vašemu nároku na řádnou dovolenou).

• 15. 3. 2019 21:21

niky (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

Moc Vám děkuji. Ochrana lhůta je 180 dní, že? Tak to opravdu bych druhou mateřskou nestihla. Byla mi smlouva prodloužena pouze 1x.
      Děkuji Vám za informace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).