Hlavní navigace

1 byt a 1 dům - úroky

  • (neregistrovaný) 188.75.131.---

    18. 3. 2019 10:46

    Dobrý den,

    chci se zeptat s přítelem máme na hypotéku byt a dům. Pokud budeme mít každý zvlášť trvalé bydliště (on byt a já dům), můžeme uplatnit úroky z úvěru na obě nemovitosti?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2019 13:34

      magdalena84 (neregistrovaný) 188.75.131.---

      A mohu poprosit o bližší specifikace nebo to uvést na nějakém příkladu?
      Děkuji

    • 18. 3. 2019 13:58

      *** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      §2 odstavec 4) ZDP.... Bydlištěm na území České republiky se pro účely tohoto zákona rozumí místo, kde má poplatník stálý byt za okolností, z nichž lze usuzovat na jeho úmysl trvale se v tomto bytě zdržovat.

      Pokyn GFŘ D-22 K § 2
      1. Stálým bytem se rozumí byt, který je poplatníkovi kdykoliv k dispozici podle jeho potřeby, ať již vlastní či pronajatý. Tento byt může být poplatníkem pronajat jiné osobě formou, která umožňuje podle potřeby poplatníka obnovení jeho užívání poplatníkem bez prodlevy. Úmysl poplatníka zdržovat se trvale ve stálém bytě se posuzuje vzhledem k okolnostem jeho osobního a rodinného stavu, tj. žije-li v něm rovněž např. s manželkou, dětmi, rodiči, či zda byt je využíván v návaznosti na jeho ekonomické aktivity (samostatnou činnost, zaměstnání apod.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).